1) Jaké jsou výhody použití ENC jednotky?

Na dálnicích neztrácíte čas stáním ve frontách na platebních branách, ale projíždíte plynule bez zastavení vyhrazeným pruhem. Při používání ENC jednotek platíte sníženou sazbu za průjezd placeným úsekem, ušetříte tak 21,74% oproti platbě kartou nebo v hotovosti.

2) Jaké jsou výhody zapůjčení ENC jednotky v MTX?

Nemusíte jednat v cizím jazyce a vypisovat formulář pro uzavření smlouvy. Vše vyřídíte doma v klidu, v češtině a v dostatečném předstihu před cestou. A zaplatíte v Kč.

3) Pro která vozidla se může používat ENC jednotka?

ENC jednotky kategorie I. jsou určeny pro osobní nebo dodávková vozidla do celkové výšky max. 1,9 metru. Větší vozidla s přívěsem nebo vozidla vyšší než 1,9 metru (max. 3500 kg) platí vyšší mýtné poplatky. Také pro ně půjčujeme potřebné ENC jednotky kategorie II.

4) Mám střešní nosič, jaká je kategorie mého vozidla?

Střešní nosič se nezapočítává do výšky vozidla. Pro rozhodnou výšku 1,9 metru je podstatný údaj výrobce vozidla v Technickém průkazu, nikoliv výška nákladu na střešním nosiči (jízdní kola, box).

5) Na kterých dálnicích můžu použít ENC jednotku?

ENC jednotku zapůjčenou od MTX můžete použít na cca 1113 km dálnic společností HAC a ARZ

A1 dálnice Zagreb – Split – Ploče

A3 dálnice Bregana – Zagreb – Lipovac

A4 dálnice Zagreb – Varaždin – Goričan

A5 dálnice B.Manastir – Osijek – Svilaj

A6 dálnice Zagreb – Rijeka

A7 dálnice Rupa – Rijeka

A10 úsek od hranice BiH – Ploče

A11 úsek Zagreb – Sisak

Tunel Sveti Ilija na D76 Baška Voda – Zagvozd

Most na ostrov Krk

6) Na kterých dálnicích nelze použít ENC jednotku?

ENC jednotky nejde použít na cca 201 km dálnic společností AZM a Bina Istra

A2 dálnice Zagreb – Macelj

A8 dálnice Umag – Pula

A9 dálnice Kanfanar – tunel Učka

7) Můžu vyzvednout / vrátit ENC jednotku dříve / později?

Pokud nám svůj požadavek na změnu termínu dáte vědět s předstihem, budeme se snažit Vám při respektování rezervací ostatních zákazníků vyhovět. Vámi zapůjčenou jednotku však může mít jiný zákazník rezervovanou v navazujícím termínu. V takovém případě prodloužení Vaší zápůjčky není možné. Při objednávce proto dobře zvažte, na jaký termín chcete jednotku rezervovat.

8) Bude mi stačit kredit 2200 Kč na moji cestu? Mohu si jej zvýšit?

Základní minimální kredit 2200 Kč na jednotce ENC odpovídá našimi zákazníky nejčastěji používané trase, dálnici A1 Zagreb – Dubrovník a zpět. Nejsou nezapočítány poplatky, které nelze hradit ENC jednotkou, případné placené mosty a tunely či opakovanou jízdu v placených úsecích. Kredit si můžete libovolně zvýšit dle vlastní potřeby či odhadu jednoduše tak, že v objednávce změníte požadovanou výši kreditu. Pro vozidla kategorie II doporučujeme min. kredit 3000 Kč. (více informací najdete na webu MTX v Ceníku mýta v Chorvatsku).

9) Co se stane s mým „neprojetým“ kreditem?

Pokud nevyčerpáte kredit (základní nebo navýšený), nevyužitou částku Vám vrátíme převodem na účet nebo poštovní poukázkou.

10) Proč musím uvádět číslo svého bankovního účtu?

Pro případ, že Vám budeme vracet přeplatek kreditu. Budete tak mít své peníze zpět rychleji a pohodlněji než poštovní poukázkou.

11) Co dělat, když kredit vyčerpám během cesty?

Pokud víte, že budete potřebovat vyšší kredit, měli byste si jej navýšit před cestou. Pokud k tomu přesto dojde, pošlete nám nadalnice@mtx.cz nebo zavolejte v pracovní době Po-Čt 9-16,00 hod, Pá 9-13,00 hod na tel. číslo +420 606 604 113. My Vám kredit po dohodě dobijeme. V případě vyšší částky může ale být vyžadována další záloha.

12) Může se stát, že jednotka ENC nebude fungovat?

Ve zcela ojedinělých případech se to může stát. Ale i v této situaci můžete jednotku ENC použít. Nemusíte tak nic platit, bezhotovostní úhrada je možná téměř za všech okolností (to neplatí v případě přečerpání kreditu). Návod jak postupovat najdete v Informacích pro zákazníky, které najdete na webu MTX nebo je obdržíte při převzetí jednotky.

Chci více informací…