Mýto v Chorvatsku s jednotkou ENC

MTX půjčuje elektronické jednotky ENC pro bezhotovostní platbu mýta v Chorvatsku

Při cestování k moři Vám na placených úsecích dálnic ušetří čas a peníze předplacení mýta použitím elektronické jednotky ENC.

Použitím jednotky ENC ušetříte:

  • na dálnicích neztrácíte čas stáním ve frontách na platebních branách, ale projíždíte plynule bez zastavení vyhrazeným pruhem
  • při používání ENC platíte sníženou sazbu za průjezd placeným úsekem

Zapůjčením elektronické jednotky od firmy MTX získáte tyto výhody:

  • ušetříte čas na cestě v Chorvatsku hledáním kanceláře ENC, kde prodávají elektronické jednotky (tato prodejní místa jsou mimo platební brány a mají omezenou pracovní dobu)
  • ušetříte 21,74% ve srovnání s platbou mýta hotově
  • nemusíte vystát frontu u přepážky, které řeší prodej i reklamace
  • nemusíte jednat v cizím jazyce a vypisovat formulář pro uzavření smlouvy
  • nemusíte předem plánovat výši kreditu a mít ztrátu z nevyčerpané částky
  • nemusíte řešit dobíjení kreditu
  • nemusíte řešit reklamace jednotky s chorvatskými úřady
  • vše vyřídíte v klidu a v češtině v dostatečném předstihu před cestou a zaplatíte v Kč

Jak postupovat při objednání:

Při vyplňování objednávkového formuláře věnujte zvýšenou pozornost především vyplnění termínu dodání/převzetí, ve kterém Vám jednotka ENC bude dodána (resp. je možno si ji vyzvednout) a volbě správné kategorie Vašeho vozidla.

Po odeslání vyplněné objednávky obdržíte nejpozději následující pracovní den potvrzení objednávky dvě zálohové faktury k úhradě. Zálohovou fakturu na kauci uhraďte co nejdříve, jinak Vám nebude jednotka ENC rezervována. Zálohovou fakturu na kredit můžete uhradit i později, nejpozději podle data splatnosti. Teprve po připsání obou plateb na účet MTX Vám bude jednotka ENC dodána zvoleným způsobem tak, abyste ji obdrželi nejpozději v požadovaném termínu dodání.

Při osobním odběru doporučujeme domluvit termín vyzvednutí na odběrním místě nejdříve telefonicky. Přitom se můžete dohodnout, zda budete chtít zakoupit také dálniční známky do Rakouska či Slovinska. Při osobním odběru není možná platba kartou, nýbrž pouze v hotovosti.

Po návratu z dovolené doručte (poštou nebo osobně) nejpozději v dohodnutém termínu vrácení jednotku zpět na adresu MTX.

Firma MTX provede do 15-ti pracovních dnů konečné vyúčtování a vrátí Vám kauci a hodnotu nevyčerpaného kreditu.

Ceník půjčovného elektronických jednotek ENC pro předplacení mýtného na chorvatských dálnicích:

Chorvatská vláda schválila návrh, který zahrnuje trvalé 5 % zvýšení mýtného na vybraných úsecích dálnic s platností od 3.4.2017 a dodatečné 10 % sezónní zvýšení mýtného na všech úsecích dálnic od 1.7. do 30.9 2017 platné osobní automobily. Toto zvýšení se konkrétně projeví na cenách mýtného i na turisticky nejfrekventovanějším úseku dálnice Záhřeb – Split. Dosavadní cena 173 kun vzroste na 181 kun. V sezóně si pak připlatíte dalších deset procent, tedy 199 kun.

V této souvislosti jsme s platností od 6.4.2017 nuceni navýšit minimální kredit o 15% na částku přibližně 571 HRK (2200Kč).

Vratná kauce (bude vrácena po odpočtu půjčovného a mimořádných poplatků – např. poškození jednotky, penále za pozdní vrácení, doplatek za špatnou kategorii vozidla apod.)1200 Kč
Zúčtovatelné položky z kauce:
Půjčovné za 14 kalendářních dnů (+4 dny celkem na odeslání/vrácení)349 Kč
Půjčovné za každý další (i započatý) kalendářní týden250 Kč
Při ztrátě / odcizení / poškození / nekompletním vrácení / zablokování jednotky ENC při nesprávném použití – účtujeme poplatek 1100 Kč za každou jednotku.
Předplatné minimálního kreditu (možno objednat i vyšší kredit podle individuálního požadavku)2200 Kč
Z předplaceného kreditu bude uhrazeno veškeré projeté mýtné. Podrobný přehled všech detekovaných mýtných poplatků obdržíte jako přílohu faktury.

Všechny ceny jsou vč. DPH.

Ceník mýta na chorvatských dálnicích:

Ceník poplatků na vybraných úsecích dálnic v Chorvatsku, kde je možné použít ENC jednotku MTX. (platný od 1.7.2019, uvedené ceny v HRK)

Klikněte zde

Přehledná mapa chorvatských dálnic:

Mapa zpoplatněných úseků dálnic a jejich provozovatelů. ENC jednotky MTX můžete použít na úsecích provozovaných společnostmi HAC a ARZ.

Klikněte zde

Základní informace pro použití ENC jednotky:

Doporučujeme po přečtení vytisknout a mít ve vozidle společně s ENC jednotkou

Klikněte zde

Máte-li dotazy k nabídce půjčování ENC, pošlete nám e-mail na 

dalnice@mtx.cz.