Klimaservis

Opravy a čištění klimatizací
Jsme autorizovaným centrem AUTOCLIM SPECIALISTA a odborným pracovištěm pro údržbu a opravy klimatizací.

  • Plnění klimatizace
  • Čištění klimatizace
  • Opravy klimatizace

Vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složité opravy jednotlivých komponent.

Bez pravidelné údržby nebude vaše klimatizace fungovat správně nebo si po čase vyžádá investici do opravy!

Nejčastější závady:

  • Přirozený únik chladicího média o 5-10 % ročně snižuje účinek chlazení
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klimakompresor vyžaduje pravidelný servis (výměny oleje atd.), jinak hrozí jeho poškození

1. PLNĚNÍ AUTOMATEM

Délka úkonu přibližně 50 min.
Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuaci, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému.Následuje naplnění chladícího média. Nakonec doplníme olej, který je v systému rozptýlen v chladícím médiu a slouží k mazání kompresoru.

2. ČIŠTĚNÍ VÝPARNÍKU PĚNOU NEBO SPREJEM

Forma čištění klimatizace, při které se aplikuje speciální ochranný prostředek – pěna nebo sprej – přímo na výparník klimatizace. Svým rozsahem a možnostmi slouží jako lokální prevence a odstraňuje základní nečistoty. Délka úkonu cca 30 minut včetně výměny filtru.

3. OPRAVY

Opravy klimatizací jsou technicky, časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických přístrojů. Proto doporučujeme opravu svěřit specializovanému Autoclim specialista s potřebným vybavením, zkušenostmi a technickou podporou. Naše firma nabízí i jiné způsoby opravy než pouze výměnný způsob dílů. Jsme schopni poškozené díly (např. trubky klimatizace) demontovat a na počkání poškozený díl opravit zavařením.