Přestavby nákladních automobilů (N1) na osobní (M1)

Přestavby prováděné firmou MTX , včetně zápisu do TP vozu  

Z vozidel přestavovaných firmou MTX z kat. N1 popř. M1 speciál montážní na kat. M1 osobní automobil je tato hromadná přestavba  schválena pro vozy Škoda Octavia Combi I ( typ 1U) a II (typ 1Z), pro Fabia Combi typ 6Y a z vozidel vyrobených v zahraničí pouze pro VW Caddy typ 2k s karoserií AC (v TP je ve variantě zapsáno ACxxxx) a VW Crafter s karoserií AC (maximální počet míst k sezení 6).

Pro tyto případy je realizace přestavby prováděna dle následujícího postupu :    

a) Přestavbu vozidel Škoda 

provádí společnost MTX prostřednictvím svých montážních středisek, kterými je většina autorizovaných prodejců dealerské sítě Škoda v ČR. Prodejce po provedení demontáže zajistí v MTX zápis změny do TP, který obdrží majitel dle dohody buď poštou na dobírku  přímo od MTX nebo prostřednictvím dealera.

Demontáž si může majitel provést také sám (spočívá v demontáži vlastní přepážky, odstranění úchytných prvků na zadním opěráku a neprůhledné folie ( u montážních speciálů je průhlednou folii možné ponechat ) a vozidlo pouze přistavit ke kontrole. V tomto případě lze zápis do TP zajistit prostřednictvím dealera nebo přímo v MTX.


Další informace k tomuto způsobu přestavby a následnému zápisu do TP zodpoví

pí. Matějíková,  

tel.: 315 671 820  

v pracovní době od 7.00 do 15.30, e-mail 

matejikova@mtx.cz.

V případě dotazů je třeba mít k dispozici TP vozidla.

Demontáž přepážky a uchycovacích prvků je zdarma, odstranění neprůhledné folie je za úhradu částky 1080,- Kč vč. DPH. V tomto středisku je po provedení demontáže proveden i zápis do TP.

Demontáž včetně zápisu vyžaduje cca 90 min a po předchozím objednání termínu je prováděna na počkání.

Zápis o provedené přestavbě je zpoplatněn částkou 1 200,- Kč vč. DPH. 

b) Přestavbu vozidel VW Caddy a Crafter 

je nutné provést výhradně v provoze MTX  Mělník. Cena přestavby v tomto případě činí 1.520,- Kč vč. DPH, zápis je proveden za stejný poplatek jako pro vozy ŠKODA. 

Důležité upozornění – přestavba nemá vliv na obsaditelnost vozidla – znamená to, že schválený počet míst nelze přestavbou změnit.

Po provedení zápisu si majitel vozidla nechá na dopravním inspektorátu pouze vyměnit OTP za poplatek 50,- Kč.