Pneuservis

  • přezutí pneu
  • přezutí nízkoprofilových pneu
  • vyvážení pneu
  • opravy pneu
  • ekologická likvidace starých pneumatik
  • prodej litých a ocelových ráfků
  • sezónní uskladnění pneumatik

K přezouvání pneumatik používáme značkovou zouvačku kol BRIGHT C885 AUTOMATIC, která je velmi šetrná k montáži vašich disků i pneumatik. Díky ní nedochází k jejich poškozování odíráním, deformováním a nadměrnému namáhání při přezouvání.

Tato zouvačka kol je navíc velmi rychlá, přezutí pneumatiky proto trvá pouhých pět minut. Šetříme váš čas. Běžně přezouváme rozměry disků až do 21 palců

Pro vyvážení pneumatik máme k dispozici vyvažovačku také od značky BRIGHT CB 968, která je vybavena šesti vyvažovacími programy díky nimž  lze u elektronových disků použít nalepovací závaží  i natloukací, popřípadě umožňuje „skryté vyvážení“. (Závaží je schováno za paprsky disků.)

Proč je nutné přezouvat pneumatiky?

Letní pneumatiky v chladném počasí tvrdnou, ztrácejí adhezi a nejsou schopny zajistit plynulý a bezpečný pohyb vozidla. Zimní pneumatiky se naopak v létě sjíždějí mnohem rychleji.

Jak správně používat dvě sady kol?

Pokud chcete mít dvě sady kol, nechte je vždy před montáží vyvážit na profesionální vyvažovačce. Vyvažování pneumatik je nutné, protože běžným ježděním se mění rozložení váhy pneumatik i disků. Disky jsou navíc často poškozeny a je nutné je opravit, vyrovnat.

Kdy je nejlepší přezout pneumatiky?

Na zimní pneumatiky doporučujeme přezouvat, pokud teplota klesne pod 7 stupňů.

Na letní pneumatiky doporučujeme přezouvat, pokud teplota vzroste nad 7 stupňů.

Co znamená celoroční pneumatika?

Jedná se o kompromis mezi letní a zimní pneumatikou a tomu odpovídají i jízdní vlastnosti, které jsou nakonec špatné v zimě i v létě. Proto nedoporučujeme používání celoročních pneumatik.