Nákladový prostor

Většina výrobců a prodejců užitkových vozů dodává nákladový prostor bez jakékoli ochrany podlahy a boků před možným poškozením přepravovaným nákladem. Ani zádržné systémy pro jeho upevnění, instalované výrobci, neumožňují bezpečné upevnění všech druhů přepravovaného nákladu.

V nejhorším případě jsou pak k přepravě nákladu používány automobily s jednoprostorovou karoserií, kde není náklad od posádky oddělen ani bezpečnou přepážkou a kromě mechanických poškození hrozí i případné zranění posádky.

Odpovědnost provozovatele a řidiče za tato zranění vyplývá z platných zákonů..


Pokud chce zákazník předejít možným problémům, které mohou nastat, jako je poškození boků a různé jiné deformace, způsobené špatným uchycením přepravovaného nákladu, musí si nechat dodatečně instalovat dělící přepážku, obložení karoserie, podlahy a kotevní systémy odpovídající potřebám jeho přepravy.

Vzhledem k tomu, že všechny požadavky zákazníků jsou individuálně posuzovány dle jejich potřeb, nabízí společnost MTX různé druhy vnitřních úprav:

  • Dělící přepážka – vyvinutá a schválená k provozu dělících přepážek do vozů kategorie M1 a N1 (podle zákona 56/2001 Sb., číslo schválení 3309), bezpečně oddělující posádku od přepravovaného nákladu. Bariérové zkoušky provedené v akreditované zkušebně ověřily pevnost kotevních bodů i zvolených materiálů.
  • Ochrana boků – obložení např. překližkou / tl. 4-6mm/, v základním provedení natřeno, případně čalouněno dle přání
  • Odhlučnění nebo izotermická izolace – pod ochrany boků nebo stropu instalována speciální izolační zajistí požadované tepelné a akustické vlastnosti
  • Úvazová oka –schválená a testovaná úvazová oka, která jsou v nákladovém prostoru rozmístěna dle přání zákazníka. Každé oko je připevněné speciální roznášecí konstrukcí, aby bylo dosaženo maximální pevnosti.
  • Protiskluzová podlaha – převážně voděodolná překližka tl. 10mm, nalepená na původní podlahu, případně hliníkový lístečkový plech pro těžší použití. Pro vozy přepravující potraviny se používá litá pryskyřičná vrstva, zajišťující hygienické požadavky.
Posuvná dělící přepážka z vozu VW Crafter
Posuvná dělící přepážka z vozu VW Crafter

Ford Tranzit – základní obložení stěn a vyrovnání podlahy vozu
VW T5 – na podlaze protiskluzová voděodolná překližka, na bocích a příčce různé varianty úvazových ok, obložení boků překližkou je polepeno kobercem

Pro vozy, přepravující opakovaně stejný náklad, případně pro mobilní pracoviště a dílny, je vhodné vybavit automobil jednoúčelovou vestavbou, zajišťující maximální bezpečnost a zároveň komfort posádky.

Regálový systém v nákladovém prostoru – různé variace regálových systémů přizpůsobených přání zákazníka.

Regálový systém servisního vozu Ford Tranzit
Regálový systém servisního vozu Ford Tranzit
Speciální zásahový VW T5 vůz včetně vestavby pracoviště a výstražných světel

Kromě úprav nákladového prostoru, dodáváme kompletní systémy celých skříňových nástaveb.

Vestavby lze rovněž kombinovat s různými typy nezávislých topení, klimatizací, ventilací atd, od manuálně ovládaných až po plně automaticé systémy včetně počítačového záznamu o provozu.

Dlouholeté zkušenosti a individuální přístup ke každé zakázce zajišťují, že každý zákazník získá vozidlo optimálně vybavené jeho způsobu užívání.