Přeprava zvířat

Je zákonnou povinností provozovatele vozidla zajistit bezpečnost při přepravě nákladu včetně přepravy živých zvířat.

Jako základní bezpečnostní prvek při přepravě zvířat v zavazadlovém prostoru vozu slouží malá dělící přepážka, která je v některých zemích EU povinná. Než poutat zvíře do nepohodlných upínacích popruhů, je pro provozovatele i zvíře přepážka komfortnější řešení.

Jako další účelový doplněk do nákladového prostoru nabízíme ochranný látkový potah, který ochrání vaše auto od nečistot a psích chlupů. Použitý materiál umožňuje snadné očištění otřením vlhkým hadrem nebo pouhým vymetením. Zvýšené okraje po stranách ochrání zadní část sedadel a boky. Tento potah má i odnímatelnou zástěrku, která ochrání zadní nárazník při nastupování nebo vystupování vašeho psa.

Audi A6 Combi – ochranný látkový potah

Pro bezpečnou a pohodlnou přepravu velkých a bojových plemen slouží kotec s dvířky, vyrobený jako svařenec z uzavřených profilů a ocelového síta. Podlahu z vodovzdorné protiskluzové překližky. Barva standardně černá polomatná nebo dle přání zákazníka.

Pro komfortní manipulaci s kotcem lze kotec kombinovat s výsuvnou plošinou, která vyrovná rozdíl mezi podlahou nákladového prostoru a prahem zadních dveří a současně zabrání poškrábání zadního nárazníku. Kotec je kotven rychloupínacím zařízením. Toto zařízení umožňuje snadnou demontáž kotce z vozu.


Škoda Octavia Combi – kotec na výsuvné plošině

Pro chovatele více psů je upraven nákladový prostor dodávkového vozu. Tento prostor je tepelně odizolován a obložen omyvatelným materiálem na bocích a stropu. Podlaha je vyrobena z vodovzdorné překližky polepené krytinou. Pro větrání prostoru jsou na bocích vozu prostupy, které jsou opatřeny nerezovými zasouvacími klapkami. V horní části jsou umístěny ventilátory, které přivádí čerstvý vzduch. Prostor dále vybavíme osvětlením a čidlem teploty. V prostoru před přepážkou je umístěn nouzový kotec, baterie 12V a nádrž na vodu s čerpadlem nebo zázemí obsluhy, dle přání .

Samotné kotce jsou vyrobeny svařováním profilů z nerezové oceli s odtokem vody a nečistot při jejich údržbě. Dvířka mají zamykatelné zámky. V horní části kotců jsou místěna pracovní světla.

Vše je vyrobeno s důrazem na bezpečnost a funkčnost.
Mercedes Benz Sprinter- kotce z nerezového materiálu pro převoz 12-ti psů